پخت‌و‌پز غذا یا سوخت‌و‌ساز خودرو‌!

دفتر تحقیق معاونت حفاظت و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی تهران نیز در مورد پیامدها و خطرات ناشی از استفاده از سیلندرهای گاز مایع قابل حمل ۱۱کیلویی برای سوخت خودرو هشدار جدی داده است. جالب است بدانید استفاده از سیلندرهای گاز مایع از زمانی آغاز شد که با اجرای طرح هوشمند سوخت در کشور عرضه سوخت گاز مایع(LPG) به خودروهای شخصی قطع و این نوع سوخت فقط برای خودروهای عمومی ‌مانند تاکسی‌ها قابل عرضه شد.

در این میان مالکان برخی خودروهای پرمصرف داخلی و خارجی با صرف هزینه‌هایی اقدام به نصب کیت گاز مایع روی خودرو خود کرده‌ اما با مشکلاتی مواجه ‌شدند. عده‌ای نیز به فکر راهکارهای غیراصولی و ناایمن ‌افتادند و از سیلندرهای گاز مایع قابل حمل ۱۱کیلویی که برای پخت و پز و بعضی مصارف صنعتی است، استفاده می‌کنند.

اما بد نیست بدانید که این اقدام نه تنها میزان مصرف سوخت مایع را کاهش نمی‌دهد بلکه خطر را تشدید می‌کند که ناشی از فقدان ملاحظات و پیش‌بینی‌های ایمنی است. لذا شاهد افزایش حوادث و آتش‌سوزی در این‌گونه وسایل هستیم. علل مختلفی که می‌تواند باعث بروز این نوع حوادث شود را دفتر تحقیق معاونت حفاظت و پیشگیری شناسایی کرده است.

جمع آوری: نیره بهتری